سرویس و نگهداری آسانسور

تعمیرکار آسانسور غرب تهران

سرویس و نگهداری آسانسور عبارتست از بازیینی کلی قطعات نصب شده و نظارت مستمر بر عملکرد کلی سیستم پس از نصب آسانسور. بطور کلی هیچ سیستم یا مکانیزمی وجود ندارد که نیازمند سرویس و نگهداری آسانسور و بازبینی دوره ای نباشد به ویژه سیستمهایی که ایمنی آنها نقش اساسی در عملکرد کلی سیستم ایفا می نماید و خرابی آنها باعث خطرات احتمالی جانی می گردد. از اینرو اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور کمتر از اهمیت نصب آسانسور نبوده و یک آسانسور صرفنظر از نوع آن و شرکت سازنده آن ، می بایست بطور منظم و حداقل ماهانه یک بار توسط شخص یا اشخاص متخصص تحت بازرسی منظم قرار گیرد.

 

شرکت پارس گستر

شرکت پارس گستر سالهاست که در زمینه صنعت آسانسور و پله برقی پیشرو و هدفمند بوده و مفتخر به دریافت لوح های تقدیر در زمینه کیفیت ، نو آوری ، خدمات پس از فروش و مشتری مداری از سازمانهای مختلف دولتی و خصوصی گشته است. شرکت پارس گستر با بکار گیری نیروهای متخصص و دوره دیده، دارای تیم پشتیبانی کامل با ابزاری دقیق و بروز دنیا به صورت ۲۴ ساعته (طبق چک لیست های فنی طراحی شده) در خدمت مشترکین گرامی میباشد.

 

اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور

با توجه به اهمیت سرویس و نگهداری آسانسور و پله برقی در ساختمان و احتمال بروز حوادث غیر قابل جبران، در خصوص عدم سرویس و نگهداری صحیح و بموقع و نگهداری غیر اصولی توسط افراد غیر متخصص ، شرکت  پارس گستر برآن شد با نگاهی تخصصی واصولی در پیشبرد هرچه بهتر این مهم اقدام نماید . لذا مدیران محترم ساختمانها آگاه باشند ،در صورت بروز هر گونه حادثه ، طبق قانون این حق به هر یک ازافراد سانحه دیده مبنی بر شکایت از مدیریت ساختمان و شرکت پیمانکار و در خواست غرامت از مقصرین امرلازم الاجرا میباشد .

 

سرویس و نگهداری آسانسور

 

تلاش پرسنل شرکت پارس گستر بر این است تا با سرویس و نگهداری آسانسور در تهران دوره ای و پاسخگویی در اسرع وقت، آسودگی خاطر را برای تمام ساکنین و بهره برداران از مجتمع شما فراهم آورد.

 

سرویس و نگهداری آسانسور در تهران توسط شرکت پارس گستر

نصب، تعمیر، سرویس و نگهداری آسانسور در تهران و کلیه مناطق تهران

پاسخگویی حتی خارج از ساعات اداری

بازدید رایگان و تحویل شناسنامه به مدیر ساختمان

خدمات و تعمیرات آسانسور

سرویس و نگهداری آسانسور را از لحاظ توجیه پذیری اقتصادی نیز می توان بررسی نمود. بطور کلی بدیهی است اگر قطعه یا قطعاتی در شرف خرابی یا آستانه فرسودگی قرار بگیرند در صورتیکه به موقع تعویض یا تعمیر نگردند احتمالا باعث اختلال در عملکرد قطعات دیگر نیز خواهند بود، و یا ممکن است خرابی آنها صدمات جبران ناپذیری به کل سیستم وارد نماید. حتی وقوع خطرات جانی در بدترین حالت ممکن است. فرض کنید طنابهای فولادی (wire ropes) آسانسور یا همان سیم بکسل آسانسور در آستانه فرسودگی قرار گرفته است . این فرسودگی و یا خوردگی سیم بکسلها باعث خوردگی فلکه های کششی موتور و هرزگرد می شود بنابراین فلکه های کششی نیز در معرض فرسودگی قرار میگیرند و در حالتیکه ترمز ایمنی آسانسور (پاراشوت) فعال و تنظیم نباشد پارگی سیم بکسل باعث سقوط آسانسور شده و منجر به آسیب های جبران ناپذیر جانی و مالی خواهد بود.

 

بنابر مطالب فوق از لحاظ توجیه پذیری اقتصادی و از لحاظ ایمنی و منطقی یک آسانسور صرف نظر از نوع و شرکت سازنده میبایست بطور منظم و حداقل ماهانه یک بار توسط شرکتهای دارای صلاحیت، تحت بازرسی منظم قرار گیرد.

 

سرویس و نگهداری آسانسور

 

واحد سرویس شرگت پارس گستر

واحد سرویس و نگهداری آسانسور شرکت پارس گستر متشکل از سرویسکاران آموزش دیده و مجرب است،که با تمام تجهیزات در تهران و شهرستانهای حومه، آماده ارائه خدمات و سرویس در اسرع وقت بوده و رفع هر گونه خرابی و اجرای نگهداری پیشگیرانه در جهت افزایش عمر و کارایی دستگاه را بر عهده دارد. این مجموعه با دارا بودن انبار قطعات قابلیت ارائه خدمات سرویس ، نگهداری حتی در ایام تعطیل را نیز دارد. سرویس و بازرسی در مجموعه  پارس گستر بر اساس چک لیست شرکت صورت می گیرد و از جمله خدمات قابل ارائه در این مجموعه به اختصار می توان گفت:

 

۱٫سرویس و نگهداری آسانسور مطابق با استاندارد بین المللی EN-81 آسانسور

۲٫سرویس و نگهداری آسانسورهای خاص، گیرلس، هیدرولیک و پکیج های خارجی

۳٫ارائه چک لیست سرویس و نگهداری آسانسور به مدیر ساختمان

۴٫اجرای جنرال سرویس (General Service) در ابتدای قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور

۵٫گارانتی قطعات نصب شده تحت پوشش قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور

۶٫اجرای تعمیرات دوره ای توسط پرسنل متخصص و با تجربه شرکت

۷٫ارائه خدمات پشتیبانی و آموزش از طریق وب سایت (سیستم مشتریان)

۸٫ارائه خدمات به ساختمانهای خاص و پر ترافیک توسط سرویسکار مقیم

۹٫ارائه خدمات سرویس و نگهداری آسانسور به طور منظم و On time

۱۰٫رفع خرابی در اسرع وقت

۱۱٫ارائه خدمات سرویس ، نگهداری و جنرال سرویس حتی در ایام تعطیل

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *