نصب آسانسور در ساختمان قدیمی

استعلام قیمت روز آسانسور

نصب آسانسور در ساختمان قدیمی دشوارتر از نصب آسانسور در ساختمان های نوبنیاد و درحال ساخت است زیرا آسانسور می تواند در طرح طبقه قرار گیرد، اما این امکان وجود دارد که در ساختمان های قدیمی موجود نیز آسانسور نصب شود.  نصب آسانسور در ساختمان قدیمی برای تسهیل جابجایی ها طراحی شده و در قطعه هایی قرار می گیرد که از طریق یک درب استاندارد به طبقه موردنظر دسترسی ایجاد نماید.

از دو نوع اصلی آسانسور ، یعنی کابلی و هیدرولیکی  در نصب آسانسور در ساختمان قدیمی میتوان استفاده کرد. آسانسور کابلی، کابل در زیرزمین یا اتاق زیرشیروانی نصب می شود. ماشین آسانسور سوار بر یک ریل شده و با کابل ها، بالا و پایین می رود. آسانسور هیدرولیکی یک پمپ است که از آسانسور دور نگه داشته شده و حرکتی نرمتر را انجام می دهد.

مزایای نصب آسانسور در ساختمان قدیمی

یکی مزیت های نصب آسانسور در ساختمان قدیمی این است که فضای کمتر از راه پله دوم را می گیرد. صاحبخانه ها گاهی نیاز به راه های دیگر برای دسترسی به طبقه دوم دارند و آسانسور فضای کمتر از راهرو دوم را می گیرد. این موضوع را می توان در طراحی خانه کار کرد.

یکی دیگر از مزایای نصب آسانسور در ساختمان های قدیمی، تسهیل جابجایی افراد و یا حتی لوازم به طبقات بالاتر است. طبقات بالاتر ساختمان اگرچه از لحاظ امنیتی در شرایط بهتری هستند ولی در صورت عدم وجود آسانسور، جابجایی روزمره بسیار طاقت فرسا خواهد بود.

اما مهمترین مزیت نصب آسانسور در ساختمان های قدیمی این است که ساکنان آن قادر خواهند بود ضمن استفاده از تکنولوژی جهت تسهیل رفت و آمد، در محل زندگی زندگی کنونی خود بمانند و از زحمت های جابجایی و احیانا هزینه های اضافی دیگر پیشگیری نمایند.

 

نصب آسانسور در ساختمان قدیمی

 

 

 

مجری نصب آسانسور در ساختمان قدیمی

شرکت پارس گستر فعالیت رسمی خود را از سال ۷۹ در زمینه مشاوره، طراحی، فروش و نصب آسانسور در ساختمان قدیمی با بکارگیری مهندسین توانمند و مجرب آغاز نمود. شرکت با توسعه فعالیت خود و گسترش همکاری با شرکتهای معتبر و مطرح اروپایی در سال ۸۴، نسبت به فروش، نصب آسانسور و همچنین واردات آسانسورهای پیشرفته (مونتاژی) اقدام نمود. این مجموعه با دارابودن صنعت، دانش و تکنولوژی نصب آسانسورهای مونتاژی و وارداتی، مفتخر است محصولات باکیفیت شرکت های WITTUR و BLT-Brillinat را در ایران نصب، تعمیر و نگهداری کند.

۱٫هسته اصلی مقاله توسط bonsdag.com | برگرفته شده از quora.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *