نصب آسانسور

نصب بالابر برقی

شرکت پارس گستر فعالیت رسمی خود را از سال ۱۳۷۹ در زمینه مشاوره ، طراحی ، فروش آسانسور و نصب آسانسور با همکاری مهندسین توانمند و مجرب آغاز نموده است. این شرکت با توسعه فعالیت و گسترش همکاری خود با شرکتهای معتبر و مطرح اروپایی در سال ۱۳۸۴ نسبت به فروش و نصب آسانسور و  واردات آسانسورهای پیشرفته (مونتاژی) اقدام نمود. این مجموعه با دارا بودن صنعت، دانش و تکنولوژی نصب آسانسورهای مونتاژی و وارداتی شرکت wittur مفتخر است محصولات پر کیفیت کمپانی WITTUR و BLT-Brillinat را در ایران نصب ، تعمیر و نگهداری نماید.

 

شرکت پارس گستر متخصص در نصب آسانسور

شرکت پارس گستر كه با اعتماد به قابليت های فزاينده و رو به رشد نيروهای متخصص داخلی در زمينه طراحی و مهندسی ساخت ، توليد و نيز واردات انواع آسانسور و لوازم آسانسور و همچنین نصب آسانسور فعاليت مي نمايد . شركت از متخصصين با تجربه ای تشكيل يافته اند كه ما را قادر ميسازد كليه نيازهای شما را در زمينه حمل و نقل عمودی بر آورده سازيم. گروه آسانسوری پارس گستر با تیمی متخصص ، مجرب و متعهد با بهره گیری از تکنولوژی روز ، کیفیتی قابل قبول برای شما اجرا نماید.

 

همچنین این مجموعه با بکارگیری نیروهای مجرب و متخصص کادر خود اقدام به برگزاری دوره های آموزش نصب آسانسور نموده است. این دوره ها بصورت عملی بوده و تمامی مراحل محاسبات ، نصب ، سرویس و تعمیرات آسانسور آموزش داده می شود.

 

عوامل موثر بر قیمت نصب آسانسور و راه اندازی آسانسور

نصب آسانسور و بالابر سبک زندگی ساکنین یک ساختمان را به کلی تغییرمی دهد. روشن است چقدر حمل و نقل را آسان تر می کند و از بسیاری از آسیب های اسکلتی و عضلانی بالقوه و بالفعل ساکنین می کاهد. برای افرادی که معلولیت حرکتی دارند و در طبقه چندم یک ساختمان زندگی می کنند که ناگزیر است و البته از نظر اقتصادی هم برای مالکان یک آپارتمان می تواند به بالاتررفتن ارزش ملک شان منجرشود. بیشتر آسانسورهایی که در خانه ها نصب می شوند از انواع هیدرولیکی و کششی هستند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. شاید مهم ترین تفاوت این دو نوع آسانسور سر و صدای آسانسورهای کششی است که در مقایسه با آسانسورهای هیدرولیکی بسیار قابل ملاحظه است.

 

 

نصب آسانسور

 

 

ابعاد آسانسور و امکانات آن

مهمترین عامل در قیمت تمام شده نصب آسانسور و راه اندازی آسانسور ظرفیت آن می باشد که در واقع بر روی تمام عوامل و مراحل نصب آسانسور از آماده سازی چاه و اسکلت گرفته تا ابزارهای هیدرولیکی و الکتریکی آن تاثیرمی گذارد.

 

مشکلات و موانع نصب آسانسور

تا به این جای کار همه چیز خوب بود. نصب آسانسور که می تواند مشکلات زیادی از اهالی ساختمان را برطرف کند، در واقع مشکلات از زمانی آغاز می شود که برخی یا حتی یکی از واحدها مخالف باشد. در اینجا لازم است به این نکته توجه داشته باشیم که ساختمان ها به لحاظ جای آسانسور به دو گروه تقسیم می شوند:

 

*ساختمان هایی که جانمایی آسانسور در آنها انجام شده است،

*ساختمان هایی که مکانی برای آسانسور در آن پیش بینی نشده است.

در مورد ساختمان های نوع یک، معمولا اختلافات تنها موارد مادی است. مثلا واحدهای طبقات پایین تر احساس می کنند که باید هزینه کمتری بپردازند اما در مورد ساختمان های نوع دو اختلافات بسیار ریشه دارتر و عمیق تر است چون محل قرار گیری آسانسور باید بخشی از مشاعات یا بخشی از داخل واحدها را به خود اختصاص دهد. در این صورت با مخالفت های جدی از سوی برخی ساکنین روبرو می شود.

 

قانون تقسیم هزینه نصب آسانسور

فرض کنید در یک ساختمان ۴ طبقه سه طبقه موافق نصب آسانسور و یک طبقه مخالف باشند. در این حالت طبق ماده ۴ قانون تملک آپارتمان ها، چنانچه مجموع مساحت آپارتمان های طبقه دوم، سوم و چهارم از طبقه اول بیشتر باشد مخالفت مالک طبقه اول تاثیری نداشته و مالکین طبقات دو، سه و چهار می توانند از طریق پیگیری قضایی حق السهم مالک طبقه اول را به همراه خسارت احتمالی وصول کنند. البته این مورد تنها شامل ساختمان هایی می شود که محل قرار گیری آسانسور از پیش تر تعیین شده است .

در موارد غیر این، بحثی به مراتب پیچیده تر دارد. در نهایت رضایت همه افراد برای گرفتن فضای اختصاصی در واحدشان الزامی است. البته مواردی هم گاها از بعضی از افراد مطرح می شود. مانند: ما از آسانسور استفاده نمی کنیم، درب طبقه ما را ببندید و … که به لحاظ قانونی قابل اجرا نیست و در صورت اجرا همه واحدهای ساختمان باید سهم یکسان برای اجرای آسانسور را بپردازند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *